گوشی موبایل Galaxy S26 FE یا Xiaomi 17T؛ کدام را بخریم؟
اگر بین Galaxy S26 FE و Xiaomi 17T مردد شدهاید، احتمالاً با دو گوشی روبهرو هستید که هر کدام در یک بخش خاص حرفهای زیادی برای گفتن دارند.
Galaxy S26 FE تلاش میکند تجربهای نزدیکتر به گوشیهای ردهبالای سامسونگ ارائه دهد؛ در مقابل، Xiaomi 17T بیشتر روی قدرت سختافزاری، نمایشگر با وضوح بالاتر، باتری بزرگ و دوربین قدرتمند تمرکز کرده است.
اما برای خریدار ایرانی یک سؤال از همه مهمتر است:
Galaxy S26 FE یا Xiaomi 17T؛ کدام گوشی با توجه به قیمت روز و نیاز واقعی کاربر، ارزش خرید بیشتری دارد؟
در این مقاله از موبایل هادی قرار نیست صرفاً با دیدن یک عدد در جدول مشخصات، برنده اعلام کنیم. عملکرد، دوربین، باتری، شارژ، نرمافزار، پشتیبانی، امکانات جانبی و مهمتر از همه قیمت روز بازار ایران را کنار هم قرار میدهیم تا انتخاب نهایی برایتان راحتتر شود.
نکته مهم: به دلیل نوسان شدید قیمت موبایل در ایران، در این مقاله قیمت عددی درج نشده است. نتیجهگیری درباره ارزش خرید باید بر اساس قیمت روز هر دو مدل در زمان خرید انجام شود.
Galaxy S26 FE یا Xiaomi 17T؛ پاسخ سریع
اگر بخواهیم قبل از بررسی کامل، نتیجه را خلاصه کنیم:
| نیاز شما | انتخاب پیشنهادی |
|---|---|
| قدرت سختافزاری | Xiaomi 17T |
| گیمینگ | Xiaomi 17T |
| نمایشگر با وضوح بالاتر | Xiaomi 17T |
| باتری بزرگتر | Xiaomi 17T |
| شارژ سریعتر | Xiaomi 17T |
| زوم و تلهفوتو | Xiaomi 17T |
| شارژ بیسیم | Galaxy S26 FE |
| Samsung DeX | Galaxy S26 FE |
| پشتیبانی نرمافزاری طولانیتر | Galaxy S26 FE |
| اکوسیستم سامسونگ | Galaxy S26 FE |
| استفاده متعادل و روزمره | بسته به قیمت روز |
نتیجه اولیه: Xiaomi 17T در مشخصات سختافزاری بسیار قدرتمند ظاهر میشود؛ S26 FE در نرمافزار، امکانات اکوسیستم و قابلیتهای سری S مزیت دارد.
مقایسه مشخصات Galaxy S26 FE و Xiaomi 17T

مقایسه Galaxy S26 FE و Xiaomi 17T و بررسی ارزش خرید
| مشخصات | Galaxy S26 FE | Xiaomi 17T |
|---|---|---|
| نمایشگر | 6.7 اینچ Dynamic AMOLED 2X | 6.59 اینچ AMOLED |
| وضوح | FHD+ | 1.5K |
| نرخ نوسازی | 120Hz | 120Hz |
| روشنایی اعلامی | تا 1900 نیت | تا 3500 نیت |
| پردازنده | Exynos 2500 | Dimensity 8500-Ultra |
| رم | 8GB | 12GB |
| حافظه داخلی | 128 / 256 / 512GB بسته به بازار | 256 / 512GB |
| دوربین اصلی | 50MP با OIS | 50MP Leica با OIS |
| اولتراواید | 12MP | 12MP |
| دوربین تلهفوتو | 8MP، زوم اپتیکال 3X | 50MP پریسکوپی، زوم اپتیکال 5X |
| دوربین سلفی | 12MP | 32MP |
| باتری | 4900mAh | 6500mAh |
| شارژ سیمی | 45W | 67W |
| شارژ بیسیم | 15W | ندارد |
| مقاومت | IP68 | IP68 |
| وزن | 193 گرم | 200 گرم |
| سیستمعامل | Android 17 / One UI 9 | HyperOS 3 |
| پشتیبانی نرمافزاری | 7 نسل OS + 7 سال امنیت | 4 نسل Android + 6 سال امنیت |
طراحی؛ Galaxy S26 FE یا Xiaomi 17T؟

هر دو گوشی طراحی مدرن و بدنه مقاوم دارند، اما تجربه در دست کمی متفاوت است.
Galaxy S26 FE حدود 193 گرم وزن و 7.4 میلیمتر ضخامت دارد. Xiaomi 17T حدود 200 گرم وزن و 8.17 میلیمتر ضخامت دارد.
در نتیجه S26 FE کمی سبکتر و باریکتر است، در حالی که Xiaomi 17T از نظر ارتفاع و عرض جمعوجورتر است اما ضخامت و وزن بیشتری دارد.
مزیت Galaxy S26 FE
- وزن کمتر
- بدنه باریکتر
- حس نزدیکتر به طراحی سری S
مزیت Xiaomi 17T
- ابعاد جمعوجورتر از نظر ارتفاع و عرض
- طراحی مدرن و متفاوت
- استاندارد IP68
اگر گوشی را ساعتهای طولانی در دست نگه میدارید، اختلاف وزن و ضخامت میتواند برایتان مهم باشد. اگر ظاهر و حس متفاوت گوشی برایتان جذابتر است، 17T هم گزینه قابل توجهی است.
نمایشگر؛ 1.5K شیائومی یا Dynamic AMOLED سامسونگ؟
هر دو نمایشگر 120 هرتزی هستند؛ بنابراین از نظر روانی حرکت منوها، اسکرول صفحات و بسیاری از بازیها هر دو تجربه خوبی ارائه میکنند.
تفاوت اصلی در نوع پنل و وضوح است.
Xiaomi 17T از نمایشگر 6.59 اینچی AMOLED با وضوح 1.5K، تراکم 460ppi و روشنایی اعلامی تا 3500 نیت استفاده میکند. S26 FE نمایشگر 6.7 اینچی Dynamic AMOLED 2X با وضوح FHD+ و روشنایی حداکثر 1900 نیت دارد.
بنابراین از نظر وضوح تصویر، تراکم پیکسلی و روشنایی اعلامی، 17T روی کاغذ دست بالا را دارد.
اما S26 FE نیز با Dynamic AMOLED 2X و نمایشگر بزرگتر، تجربه بسیار خوبی برای فیلم، شبکههای اجتماعی و استفاده روزمره ارائه میکند.
برنده نمایشگر
اگر مشخصات فنی نمایشگر برایتان اولویت دارد: Xiaomi 17T
اگر نمایشگر بزرگ و تجربه سامسونگ را ترجیح میدهید: Galaxy S26 FE
پردازنده؛ S26 FE یا Xiaomi 17T کدام سریعتر است؟
مقایسه Galaxy S26 FE و Xiaomi 17T و بررسی ارزش خریداین قسمت برای خریداران حرفهای اهمیت زیادی دارد.
Galaxy S26 FE از Exynos 2500 استفاده میکند و Xiaomi 17T به Dimensity 8500-Ultra مجهز شده است.
شیائومی در 17T علاوه بر این پردازنده، از حافظه UFS 4.1، رم LPDDR5X با ظرفیت 12 گیگابایت و سیستم خنککننده 3D IceLoop استفاده کرده است.
این ترکیب برای چندوظیفگی و اجرای بازیهای سنگین بسیار جذاب است.
بنابراین اگر معیار اصلی شما قدرت خام سختافزار باشد، Xiaomi 17T گزینهای بسیار جدی است.
برای استفاده روزمره
در استفادههایی مثل پیامرسانی، وبگردی، شبکههای اجتماعی و پخش ویدئو، هر دو گوشی بیش از اندازه کافی قدرتمند هستند. در چنین شرایطی احتمالاً تفاوت پردازنده برای بسیاری از کاربران عامل تعیینکننده خرید نیست.
برای بازی
اگر بازی بخش مهمی از استفاده شماست، 17T به دلیل ترکیب پردازنده، رم بیشتر، حافظه سریع، نمایشگر 120 هرتزی و سیستم خنککننده، انتخاب بسیار جذابی است.
گیمرها: Xiaomi 17T
رم و حافظه؛ مزیت واضح Xiaomi 17T
Xiaomi 17T در نسخههای رسمی با 12 گیگابایت رم LPDDR5X و حافظه UFS 4.1 عرضه میشود. S26 FE در مشخصات رسمی 8 گیگابایت رم دارد و بسته به بازار با حافظههای متفاوت عرضه میشود.
رم بیشتر مخصوصاً زمانی اهمیت پیدا میکند که چند برنامه را همزمان اجرا میکنید، فایلهای زیاد دارید یا میخواهید چند سال از گوشی استفاده کنید.
با این حال، رم بیشتر همیشه به معنی تجربه بهتر برای همه کاربران نیست. بهینهسازی سیستمعامل و نوع استفاده شما نیز اهمیت دارد.
دوربین؛ Xiaomi 17T یا Galaxy S26 FE؟
هر دو گوشی دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با OIS دارند، اما ترکیب دوربینهای آنها کاملاً متفاوت است.
| دوربین | Galaxy S26 FE | Xiaomi 17T |
|---|---|---|
| اصلی | 50MP + OIS | 50MP Leica + OIS |
| اولتراواید | 12MP | 12MP |
| تلهفوتو | 8MP، 3X Optical | 50MP، 5X Optical Periscope |
| سلفی | 12MP | 32MP |
اینجا Xiaomi 17T یک مزیت سختافزاری بسیار جدی دارد. دوربین تلهفوتوی پریسکوپی 50 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 5 برابر در این رده قابلیت بسیار جذابی است.
S26 FE نیز تلهفوتوی 8 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 3 برابر دارد که برای پرتره و سوژههای دور کاربردی است.
اگر زیاد زوم میکنید
Xiaomi 17T انتخاب جذابتری است.
اگر عکاسی روزمره میکنید
هر دو گزینه مناسب هستند و نباید تنها با دیدن تعداد مگاپیکسل تصمیم گرفت.
اگر به پردازش نرمافزاری و قابلیتهای AI اهمیت میدهید
S26 FE به دلیل امکانات Galaxy AI و رویکرد نرمافزاری سامسونگ میتواند تجربه متفاوتی ارائه کند.
باتری؛ Xiaomi 17T اینجا برنده است
باتری یکی از واضحترین تفاوتهای دو گوشی است.
Galaxy S26 FE باتری 4900 میلیآمپرساعتی دارد، در حالی که Xiaomi 17T از باتری سیلیکونکربن 6500 میلیآمپرساعتی استفاده میکند.
این اختلاف برای کاربری که زیاد با گوشی بازی میکند، فیلم میبیند یا ساعتهای طولانی بیرون از خانه است، اهمیت زیادی دارد.
برنده ظرفیت باتری: Xiaomi 17T
البته ظرفیت باتری به تنهایی زمان شارژدهی واقعی را مشخص نمیکند و پردازنده، روشنایی نمایشگر، شبکه و نوع استفاده نیز اثر دارند.
شارژ سریع؛ 67 وات یا 45 وات؟
Xiaomi 17T از شارژ 67 واتی HyperCharge پشتیبانی میکند. S26 FE شارژ سیمی 45 واتی دارد.
بنابراین اگر سرعت شارژ برایتان اهمیت زیادی دارد، 17T انتخاب مناسبتری است.
یک نکته مهم در مورد Xiaomi این است که آداپتور برق بسته به بازار ممکن است داخل جعبه ارائه نشود؛ بنابراین هنگام خرید نسخه دقیق دستگاه و محتویات جعبه را بررسی کنید.
برنده شارژ سیمی
Xiaomi 17T
شارژ بیسیم؛ جایی که سامسونگ برمیگردد
در حالی که Xiaomi 17T از نظر شارژ سیمی دست بالاتر را دارد، S26 FE یک مزیت مهم دارد: شارژ بیسیم 15 واتی.
اگر در محل کار یا خانه از شارژر بیسیم استفاده میکنید، این قابلیت میتواند واقعاً کاربردی باشد.
برنده شارژ بیسیم: Galaxy S26 FE
نرمافزار؛ One UI یا HyperOS؟
در این بخش انتخاب بیشتر سلیقهای است، اما تفاوت مهمی در مدت پشتیبانی وجود دارد.
Galaxy S26 FE با Android 17 و One UI 9 عرضه میشود و سامسونگ برای آن 7 نسل ارتقای سیستمعامل و 7 سال بهروزرسانی امنیتی اعلام کرده است.
Xiaomi 17T با HyperOS 3 عرضه میشود و شیائومی برای آن 4 نسل ارتقای Android و 6 سال بهروزرسانی امنیتی اعلام کرده است.
بنابراین اگر مدت پشتیبانی نرمافزاری برایتان مهم است، S26 FE مزیت مشخصی دارد.
One UI برای چه کسی بهتر است؟
- کاربر محصولات Galaxy
- کسی که Galaxy Watch یا Galaxy Buds دارد
- کسی که اکوسیستم یکپارچهتر میخواهد
- کسی که پشتیبانی طولانیتر را مهم میداند
HyperOS برای چه کسی بهتر است؟
- کاربری که شخصیسازی زیاد میخواهد
- کاربر علاقهمند به امکانات نرمافزاری شیائومی
- کسی که بیشتر تمرکزش روی سختافزار و امکانات دستگاه است
Samsung DeX؛ ویژگیای که Xiaomi 17T ندارد
یکی از قابلیتهای خاص S26 FE پشتیبانی از Samsung DeX است.
DeX به شما امکان میدهد در شرایط سازگار گوشی را به نمایشگر و تجهیزات جانبی متصل کنید و محیطی شبیه دسکتاپ داشته باشید.
برای کاربر عادی شاید این قابلیت هیچوقت استفاده نشود، اما برای کسی که بخشی از کارهایش را با گوشی انجام میدهد، میتواند ارزشمند باشد.
اگر DeX برای شما مهم است: S26 FE
Galaxy S26 FE یا Xiaomi 17T برای فیلم و سرگرمی؟
هر دو گوشی برای مصرف محتوای تصویری مناسب هستند.
17T وضوح 1.5K و روشنایی اعلامی بسیار بالا دارد و از Dolby Vision و HDR10+ نیز پشتیبانی میکند. S26 FE نیز نمایشگر Dynamic AMOLED 2X و اندازه 6.7 اینچی دارد.
اگر جزئیات تصویر و وضوح برایتان اهمیت بیشتری دارد، 17T جذابتر است. اگر نمایشگر بزرگتر و تجربه تصویری سامسونگ را ترجیح میدهید، S26 FE گزینه خوبی است.
Galaxy S26 FE یا Xiaomi 17T برای استفاده روزمره؟
برای استفاده معمولی، هر دو مدل بیش از نیاز اکثر کاربران قدرت دارند.
در این شرایط، بهتر است تصمیم را بر اساس سه عامل بگیرید:
- رابط کاربری مورد علاقه
- امکاناتی که واقعاً استفاده میکنید
- اختلاف قیمت روز دو مدل
اگر اختلاف قیمت زیاد باشد، خرید گوشی گرانتر فقط به دلیل چند قابلیت اضافه منطقی نیست؛ مگر اینکه دقیقاً به همان قابلیتها نیاز داشته باشید.
Galaxy S26 FE یا Xiaomi 17T برای گیمرها
اگر بازی کردن یکی از اصلیترین دلایل خرید شماست، Xiaomi 17T گزینه بسیار جذابی است.
پردازنده Dimensity 8500-Ultra، رم 12 گیگابایتی، حافظه سریع UFS 4.1، نمایشگر 120 هرتزی و سیستم خنککننده 3D IceLoop ترکیب قدرتمندی برای بازی ایجاد کردهاند.
S26 FE نیز به لطف Exynos 2500 گوشی قدرتمندی است، اما مزیتهای سختافزاری 17T برای گیمرها بسیار وسوسهکننده هستند.
انتخاب پیشنهادی برای گیمر: Xiaomi 17T
Galaxy S26 FE یا Xiaomi 17T برای عکاسی؟
اگر دوربین برایتان مهم است، قبل از خرید مشخص کنید بیشتر چه نوع عکسی میگیرید.
| نوع عکاسی | پیشنهاد |
|---|---|
| عکاسی روزمره | هر دو |
| پرتره و زوم | Xiaomi 17T |
| تلهفوتو | Xiaomi 17T |
| عکاسی با امکانات AI | Galaxy S26 FE |
| اکوسیستم دوربین سامسونگ | Galaxy S26 FE |
Galaxy S26 FE یا Xiaomi 17T برای باتری و شارژ

مقایسه Galaxy S26 FE و Xiaomi 17T و بررسی ارزش خرید
اگر این بخش برایتان اولویت اول است، Xiaomi 17T برتری مشخصی دارد.
باتری 6500 میلیآمپرساعتی و شارژ 67 واتی آن برای کاربرانی که زیاد از گوشی استفاده میکنند بسیار جذاب است.
S26 FE در عوض شارژ بیسیم 15 واتی دارد که 17T فاقد آن است.
باتری و شارژ سیمی: Xiaomi 17T
شارژ بیسیم: Galaxy S26 FE
کدام گوشی برای استفاده چندساله مناسبتر است؟
در استفاده طولانیمدت، باید هم سختافزار را ببینید و هم نرمافزار را.
Xiaomi 17T با 12 گیگابایت رم، UFS 4.1 و پردازنده قدرتمند، از نظر سختافزاری آیندهنگرانه است.
S26 FE نیز پردازنده قدرتمند دارد، اما برتری اصلی آن در این بخش پشتیبانی نرمافزاری طولانیتر است.
بنابراین:
قدرت و منابع سختافزاری بیشتر: Xiaomi 17T
پشتیبانی نرمافزاری طولانیتر: Galaxy S26 FE
مهمترین بخش: کدام ارزش خرید بیشتری دارد؟
حالا به سؤال اصلی مقاله میرسیم.
فرض کنیم Xiaomi 17T در بسیاری از مشخصات سختافزاری بهتر باشد. آیا همین موضوع به تنهایی کافی است که بگوییم حتماً آن را بخرید؟
خیر.
در بازار ایران، ارزش خرید وابسته به فاصله قیمت دو مدل است.
اگر Xiaomi 17T کمی ارزانتر باشد و شما هم بازی، باتری، شارژ سریع و تلهفوتو برایتان اهمیت داشته باشد، انتخاب شیائومی بسیار منطقی میشود.
اگر S26 FE با اختلاف قیمت کمی در دسترس باشد، امکاناتی مثل شارژ بیسیم، DeX، پشتیبانی نرمافزاری طولانیتر و تجربه اکوسیستم Galaxy میتواند پرداخت هزینه بیشتر را توجیه کند.
فرمول ساده تصمیمگیری
| شرایط بازار | انتخاب پیشنهادی |
|---|---|
| اختلاف قیمت کم + امکانات پرچمدار سامسونگ مهم است | Galaxy S26 FE |
| اختلاف قیمت زیاد + سختافزار مهم است | Xiaomi 17T |
| بازی اولویت اصلی است | Xiaomi 17T |
| باتری و شارژ سریع مهم است | Xiaomi 17T |
| شارژ بیسیم مهم است | Galaxy S26 FE |
| DeX مهم است | Galaxy S26 FE |
| آپدیت طولانیمدت مهم است | Galaxy S26 FE |
| دوربین پریسکوپی و زوم مهم است | Xiaomi 17T |
مزایای Galaxy S26 FE
- پردازنده قدرتمند Exynos 2500
- نمایشگر Dynamic AMOLED 2X
- تلهفوتوی 3X
- شارژ بیسیم 15 واتی
- Samsung DeX
- Galaxy AI
- پشتیبانی نرمافزاری طولانی
- تجربه یکپارچه با اکوسیستم Galaxy
- وزن کمتر نسبت به Xiaomi 17T
معایب Galaxy S26 FE
- باتری کوچکتر از Xiaomi 17T
- شارژ سیمی کندتر
- رم کمتر
- تلهفوتوی ضعیفتر روی کاغذ
- وضوح نمایشگر کمتر از Xiaomi 17T
مزایای Xiaomi 17T
- Dimensity 8500-Ultra
- 12 گیگابایت رم
- حافظه UFS 4.1
- نمایشگر 1.5K
- روشنایی اعلامی تا 3500 نیت
- باتری 6500 میلیآمپرساعتی
- شارژ 67 واتی
- دوربین Leica
- تلهفوتوی پریسکوپی 50MP با زوم اپتیکال 5X
- سلفی 32MP
- IP68
معایب Xiaomi 17T
- شارژ بیسیم ندارد.
- Samsung DeX ندارد.
- پشتیبانی نرمافزاری کوتاهتر از S26 FE است.
- کمی سنگینتر و ضخیمتر است.
- بخشی از ارزش اکوسیستم سامسونگ را ارائه نمیکند.
Galaxy S26 FE یا Xiaomi 17T؛ برای چه کسی کدام را پیشنهاد میکنیم؟
Galaxy S26 FE را انتخاب کنید اگر…
- سامسونگ را به شیائومی ترجیح میدهید.
- از محصولات Galaxy استفاده میکنید.
- شارژ بیسیم برایتان مهم است.
- Samsung DeX برایتان کاربرد دارد.
- پشتیبانی نرمافزاری طولانی میخواهید.
- تجربه نزدیکتر به سری S را ترجیح میدهید.
Xiaomi 17T را انتخاب کنید اگر…
- قدرت سختافزاری برایتان اولویت دارد.
- گیمر هستید.
- باتری بزرگ میخواهید.
- شارژ سریع برایتان مهم است.
- زوم و تلهفوتو اهمیت زیادی دارد.
- رم 12 گیگابایتی و حافظه سریع برایتان جذاب است.
- در برابر هزینه، بیشترین امکانات سختافزاری را میخواهید.
پس بالاخره S26 FE بخریم یا Xiaomi 17T؟
اگر سؤال این باشد که کدام گوشی مشخصات سختافزاری جذابتری دارد؟ جواب در بسیاری از بخشها Xiaomi 17T است.
اما اگر سؤال این باشد که کدام گوشی تجربه کاملتر سامسونگ را ارائه میدهد؟ پاسخ Galaxy S26 FE است.
و اگر سؤال اصلی شما کدام ارزش خرید بیشتری دارد؟ باشد، باید به قیمت روز بازار نگاه کنیم.
اگر اختلاف قیمت کم باشد، Galaxy S26 FE جذابتر میشود.
اگر اختلاف قیمت زیاد باشد و قدرت، باتری و دوربین برایتان مهمتر باشد، Xiaomi 17T میتواند انتخاب بهتری باشد.
به همین دلیل هیچکدام را نمیتوان بدون در نظر گرفتن شرایط بازار ایران، بهصورت مطلق برنده دانست.
پیشنهاد موبایل هادی برای خرید
پیشنهاد ما این است که هنگام خرید این دو مدل، بهجای مقایسه صرفاً روی کاغذ، ابتدا نیاز خودتان را مشخص کنید.
اگر شما گیمر، کاربر سنگین یا علاقهمند به دوربین و باتری قدرتمند هستید، Xiaomi 17T ارزش بررسی بیشتری دارد.
اگر اکوسیستم سامسونگ، شارژ بیسیم، DeX، آپدیت طولانی و تجربه نزدیک به پرچمدار برایتان مهمتر است، Galaxy S26 FE انتخاب جذابتری است.
در نهایت قیمت روز دو مدل را در کنار این تفاوتها قرار دهید و تصمیم بگیرید.
مشاهده Galaxy S26 FE در موبایل هادی
مشاهده Xiaomi 17T در موبایل هادی
موبایل هادی توصیه میکند هنگام خرید گوشی، علاوه بر قیمت، نسخه حافظه، گارانتی، رجیستری و اصالت کالا را هم بررسی کنید.
سؤالات متداول Galaxy S26 FE و Xiaomi 17T
Galaxy S26 FE بهتر است یا Xiaomi 17T؟
از نظر سختافزار، باتری، سرعت شارژ، وضوح نمایشگر و تلهفوتو، Xiaomi 17T مزیتهای مهمی دارد. S26 FE در شارژ بیسیم، DeX، اکوسیستم سامسونگ و پشتیبانی نرمافزاری برتری دارد.
Xiaomi 17T برای بازی بهتر است یا Galaxy S26 FE؟
برای گیمینگ، Xiaomi 17T با Dimensity 8500-Ultra، رم 12 گیگابایتی، حافظه UFS 4.1 و سیستم خنککننده گزینه بسیار جذابی است.
کدام دوربین بهتر است؟
اگر زوم و تلهفوتو برای شما مهم باشد، Xiaomi 17T به لطف تلهفوتوی پریسکوپی 50 مگاپیکسلی و زوم اپتیکال 5 برابر برتری سختافزاری دارد.
کدام گوشی باتری بهتری دارد؟
Xiaomi 17T باتری 6500 میلیآمپرساعتی دارد و از این نظر ظرفیت بیشتری نسبت به باتری 4900 میلیآمپرساعتی S26 FE ارائه میکند.
کدام گوشی سریعتر شارژ میشود؟
Xiaomi 17T با شارژ 67 واتی نسبت به شارژ سیمی 45 واتی S26 FE سرعت شارژ بالاتری دارد.
آیا Galaxy S26 FE شارژ بیسیم دارد؟
بله. S26 FE از شارژ بیسیم 15 واتی و Wireless PowerShare پشتیبانی میکند.
آیا Xiaomi 17T شارژ بیسیم دارد؟
خیر. این مدل روی شارژ سیمی 67 واتی و شارژ معکوس سیمی تمرکز دارد.
کدام گوشی بیشتر آپدیت میشود؟
Galaxy S26 FE از نظر پشتیبانی رسمی برتری دارد و سامسونگ 7 نسل ارتقای سیستمعامل و 7 سال بهروزرسانی امنیتی برای آن اعلام کرده است. Xiaomi 17T نیز 4 نسل ارتقای Android و 6 سال بهروزرسانی امنیتی دریافت میکند.
کدام نمایشگر بهتر است؟
Xiaomi 17T از نظر وضوح 1.5K و روشنایی اعلامی مشخصات بالاتری دارد، در حالی که S26 FE نمایشگر 6.7 اینچی Dynamic AMOLED 2X ارائه میکند.
آیا Xiaomi 17T ارزش خرید بیشتری دارد؟
اگر قدرت سختافزاری، باتری، شارژ سریع و زوم برایتان مهم است، میتواند ارزش خرید بسیار خوبی داشته باشد؛ اما باید اختلاف قیمت روز با S26 FE را هم در نظر بگیرید.
آیا S26 FE ارزش پرداخت بیشتر را دارد؟
اگر از قابلیتهایی مانند شارژ بیسیم، DeX، امکانات Galaxy و پشتیبانی نرمافزاری طولانی استفاده میکنید، پرداخت هزینه بیشتر میتواند منطقی باشد.
چرا قیمت دو گوشی داخل مقاله نوشته نشده است؟
قیمت موبایل در ایران بهدلیل نوسان ارز، موجودی، واردات، رجیستری، گارانتی و نسخه حافظه دائماً تغییر میکند. بنابراین قیمت ثابت خیلی زود قدیمی میشود و بهتر است قیمت روز در صفحه محصول بررسی شود.
مقاله و محصولات مرتبط
- Galaxy S26 FE
- Xiaomi 17T
- خرید گوشی سامسونگ
- خرید گوشی شیائومی
- بهترین گوشی تا 100 میلیون تومان
- بررسی Galaxy S26 FE
جمعبندی نهایی
Xiaomi 17T برای کاربری که سختافزار قدرتمند، رم بیشتر، نمایشگر 1.5K، باتری 6500 میلیآمپرساعتی، شارژ 67 واتی و دوربین تلهفوتوی پریسکوپی میخواهد، یک گزینه بسیار جدی است.
Galaxy S26 FE برای کاربری که شارژ بیسیم، Samsung DeX، امکانات Galaxy، تجربه نرمافزاری سامسونگ و پشتیبانی طولانیتر میخواهد، انتخاب کاملتری است.
اما در بازار ایران، نتیجه نهایی را همیشه قیمت روز تعیین میکند.
اگر اختلاف قیمت کم باشد، S26 FE انتخاب جذابتری است.
اگر اختلاف قیمت زیاد باشد و اولویت شما سختافزار و باتری باشد، Xiaomi 17T میتواند ارزش خرید بیشتری داشته باشد.
در نتیجه، قبل از خرید فقط نپرسید «کدام گوشی بهتر است؟»؛ سؤال درست این است که «کدام گوشی برای نیاز من و قیمت روز بازار، انتخاب منطقیتری است؟»

موبایل اپل | Apple
موبایل و تبلت سامسونگ | SAMSUNG
گوشی موبایل شیائومی | Xiaomi
گارد سامسونگ
گارد هوآوی
گارد ال جی
گارد سونی
برچسب محافظ صفحه سرامیکی
سرامیکی Privacy (حریم خصوصی)
محافظ صفحه سرامیکی مات
برچسب محافظ صفحه گلس
برچسب محافظ صفحه گلس فول
برچسب محافظ صفحه نانو
برچسب محافظ صفحه نانو گلس
برچسب محافظ پشت گوشی
محافظ لنز دوربین
کیف موبایل سونی
کیف موبایل هوآوی
کیف تبلت سامسونگ
کیف تبلت لنوو
کیف تبلت سایز 7 اینچ
کیف تبلت 10 اینچ
مموری و کارت حافظه
فلش مموری (USB)
هارد اکسترنال و اینترنال
اسپیکر شارژی و بی سیم
اسپیکر چمدانی
محافظ صفحه نمایش ساعت هوشمند
پاور بانک
شارژر فندکی
سر شارژر (کلگی)
کابل شارژ
شارژر وایرلس
هندزفری سیم دار
هندزفری گردنی
هندزفری و هدست بی سیم
کیف و لوازم جانبی ایرپاد
مودم اینترنت و روتر
نرم افزار رایانه
هولدر | نگهدارنده
سه پایه و مونوپاد
آویز ، بند ، سرکلیدی و پاپ سوکت
وسایل بازی موبایل
تبدیل ها و اتصالات
لوازم تعمیرات
لوازم خانگی
کیف پول | کارت | کمری


