معرفی محصول

معرفی برچسب گلس محافظ صفحه موبایل جنس سرامیکی

برچسب محافظ صفحه سرامیکی

گلس سرامیکی چیست؟

گلس سرامیکی دقیقا ترکیبات گلس شیشه‌ای معمولی را دارد. 95 الی 98 درصد آن از کریستال‌های معمولی شیشه می‌باشد اما درصد کمی هم ناخالصی دارد که عمدتا از جنس سرامیک است. سایز کریستال‌ها بسیار کوچک است و معمولا گلس سرامیکی در مراحل اولیه تولید شفاف نیست و به آن گلس سرامیکی مات می‌گویند. این گلس‌ها در اجاق‌گازها به عنوان پوشش روی مشعل استفاده می‌شوند و می‌توانند دماهای خیلی بالا را تحمل کنند. استفاده‌های دیگر هم دارند:

 • در ساخت آینه‌های تلسکوپی
 • ساخت آسانسورهای شیشه‌ای
 • ساخت بیوگلس‌ها
 • میز‌های شیشه‌ای
 • این گلس در مراحل اولیه ضخامت بسیار بالایی هم دارد.

اما گلس سرامیکی گوشی چیست؟


گلسی که روی گوشی نصب می‌شود باید شفاف باشد تا تاثیری روی کیفیت و وضوح صفحه نمایش نداشته باشد. به همین دلیل ترکیبات جدیدی مانند سیلیکات‌ها و کوارتز و … به آن اضافه می‌کنند تا شفافیت آن را بالا ببرند و به گلس سرامیکی شفاف تبدیل شوند. این گلس امنیت بالایی دارد و در برابر ضربه بسیار مقاوم است. همچنین صفحه نمایش را به خوبی پوشش می‌دهد و اجازه نمی‌دهد هیچ خط و خراشی روی صفحه بیفتد. نرم و منعطف است و این نرمی و انعطاف بالا باعث شده است تا قابلیت آنتی‌شوک هم داشته باشد.

تفاوت گلس سرامیکی با سایر گلس‌ها

 • گلس سرامیکی از جهاتی مشابه گلس‌های شیشه‌ای حرارت‌دیده است. اما چند تفاوت عمده هم دارد:
 • گلس سرامیکی انعطاف‌پذیری بسیار بالایی دارد. یعنی خیلی راحت می‌توانید آن را خم کنید. این انعطاف‌پذیری و قابلیت ارتجاعی باعث شده است تا قابلیت ضدضربه داشته باشد. حتی اگر گوشی از دست‌تان بیفتد هم احتمال آسیب دیدن صفحه گوشی خیلی کمتر است.
 • شفاف‌تر از گلس نانو مایع است.
 • برخلاف گلس شیشه‌ی حرارت‌دیده که حین ضربه تکه تکه می‌شود، گلس سرامیکی حین ضربه بدون آسیب باقی می‌ماند.
 • از مزایای گلس سرامیکی نسبت به گلس نانو می‌توان به یک ویژگی مهم ضدضربه بودن اشاره کرد. گلس نانو هم حین ضربه تکه تکه نمی‌شود. اما این به معنای ضدضربه بودن آن نیست. چون قابلیت انعطاف کمی دارد. اما گلس سرامیکی هم تکه تکه نمی‌شود و هم به دلیل قابلیت ارتجاعی خاصیت ضدضربه دارد.
 • گلس سرامیکی کمتر و دیرتر از گلس نانو خط و خش میافتد . بطوریکه ضربات محکم و یا طولانی مانند کنار کلید قرار گرفتن ممکن باعث خش افتادن گلس سرامیکی شود در صورتیکه روی گلس نانو حتی با فشار محکم ناخن خش میافتد .
 • از مزایای گلس سرامیکی نسبت به گلس TPU می‌توان به ثبات رنگ اشاره کرد. TPU بعد از مدتی زرد می‌شود. اما گلس سرامیکی چون پایه آن شیشه است زرد نمی‌شود.
 • مهم‌ترین مزیت گلس سرامیکی نسبت به سایر گلس‌ها لب‌پر نشدن گلس است. می‌دانید که گلس‌های شیشه‌ای خیلی زود دچار لب‌پریدگی می‌شوند و لبه‌ها خراب می‌شوند. اما محافظ صفحه سرامیکی به هیچ وجه چنین مشکلی ندارد.

آیا گلس سرامیکی برای گوشی‌های خمیده مناسب است؟

گوشی‌های جدید معمولا لبه‌های خمیده دارند. یعنی گلس‌های تخت و یا اصطلاحا 2D و دوبعدی برای این گوشی‌ها مناسب نیستند. چون لبه‌ها و گوشه‌های صفحه نمایش را پوشش نمی‌دهند و همچنان در معرض خطر قرار دارند.

گلس سرامیکی هم در انواع مدل‌های 2D و 2.5D و 3D ساخته و عرضه می‌شوند. (تفاوت گلس تخت با گلس 2.5D و 3D را بخوانید.) یعنی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که لبه‌های گوشی را هم به خوبی پوشش می‌دهند و هیچ مشکلی از بابت لبه‌های خمیده وجود ندارد.

آیا گلس سرامیکی با گلس با پوشش سرامیکی فرق دارد؟

بله. گلس با پوشش سرامیکی یا Ceramic Coating یک لایه‌ی نازک است که روی گلس‌های معمولی استفاده می‌شود. با اینکه این گلس نسبت به گلس‌های معمولی دوام بیشتری دارد اما به طور کلی با گلس سرامیکی متفاوت است. تمام ضخامت گلس سرامیکی از یک جنس است و هیچ پوشش اضافه‌ای ندارد.

آیا قیمت گلس سرامیکی بیشتر از سایر گلس‌هاست؟

البته به نوع گلس بستگی دارد. اما قیمت گلس سرامیکی به طور کلی در حد و اندازه‌های یک گلس سه‌بعدی نسبتا باکیفیت است. مشابه قیمت یک گلس نانو و یا گلس شیشه‌ای. از این جهت اختلاف چندانی بین این گلس‌ها وجود ندارد. اما گلس‌های خیلی‌باکیفیت‌تری هم وجود دارند که قیمت بالاتری دارند. ما اقدام به فروش گلس های با بهترین قیمت و بهترین کیفیت کرده ایم و شما میتوانید از قسمت فروشگاه اقدام به خرید کنید .

چند سوال در مورد گلس سرامیکی

گلس سرامیکی چه تفاوتی با سایر گلس‌ها دارد؟

این گلس کاملا انعطاف‌پذیر است. حتی اگر آن را مچاله کنید باز هم به حالت عادی برمی‌گردد. نمی‌شکند و در برابر خط و خش هم مقاوم‌تر است.

گلس سرامیکی مات بهتر است یا شفاف؟

به نظر خودتان بستگی دارد. اگر دوست ندارید نورهای اضافی چشم‌تان را اذیت کند مدل مات بهتر است. اما ممکن است روی کیفیت کلی صفحه نمایش تاثیر منفی داشته باشد. نوع مات برای کار کردن در شب و تاریکی هم مناسب است.

آیا چسباندن گلس سرامیکی و نصب آن با گلس‌های معمولی تفاوتی دارد؟

نصب هر دو گلس تقریبا مشابه است. اما چون گلس سرامیکی کاملا منعطف است در نصب آن باید دقت زیادی داشته باشید تا زیر آن حباب باقی نماند.

جمع‌بندی

گلس سرامیکی تقریبا جدید است و در تست‌هایی که انجام شده است امنیت بالایی از خود نشان داده‌ است.

بطور کلی با توجه به کیفیت ، قیمت ، طراحی محصول و همچنین با توجه به این مورد که عمر مفید اکثر محافظ صفحه ها 6 ماه الی یکسال میباشد ، گلس سرامیکی پیشنهاد ماست .

 

خرید انواع برچسب محافظ صفحه موبایل سرامیکی

کلیپ معرفی برچسب گلس محافظ صفحه موبایل جنس سرامیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *