آموزش فیجت چیست ؟ در فروشگاه هادی

با انواع فیجت آشنا شوید !

فیجت ها ابزاری هستند که درواقع کاربرد فیزیکی خاصی ندارند ، اما کار با آنها لذت بخش و آرامش بخش است .

فیجت در هر خانه ای پیدا می شود و ساده ترین چیزها می توانند به عنوان فیجت استفاده شوند. دکمه خودکار، جوی استیک یا حتی سبیل جزو چیزهایی هستند که به طور روزمره سوژه فیجت قرار می گیرند.
فیجت ها همیشه به عنوان کاربری جانبی برخی اشیا حضور داشته اند اما اینکه یک جسم به منظور این کار طراحی شده باشد یک پدیده نو است. فیجت ها اشیایی هستند که به صورت تخصصی برای تخلیه عصبی طراحی شده اند و هدفی جز این کار ندارند، همین باعث می شود که در دادن آرامش روانی بسیار موثر باشند.

انواع فیجت :
کیسه های حبابدار ، دکمه انتهای خودکار و اتود ، کلیک راست و رفرش دسکتاپ شما (که همه گرفتارشن) ، دنده عوض کردن در هنگام توقف خودرو ، خستگی در کردن بند های انگشت ، باد کردن آدامس و غیره پیشکسوتان این عرضه هستند. اسپینر ها ، کیوب ها ، بادکنک های ریز مقاوم به فشار و غیره هم جدیدترین آنها.

علاوه بر این فیجت ها آنقدر مهم شدند که با فیجت کیوب در رتبه دهم کیک استار قرار گرفتند . این محصول عجیب به‌عنوان ابزاری برای ایجاد و تقویت تمرکز ساخته شد. این محصول که سروصدای زیاد به راه انداخت، باعث شد که در تمام کشورها علاوه بر فیجت کیوب ها، فیجت اسپینرها هم در دستان افراد کوچک و بزرگ دیده شود. طراح این محصول که فقط درخواست کمک ۱۵ هزار دلار را داشت، با همراهی بیش از ۱۵۵ هزار کاربر، حدود ۶.۵ میلیون دلار کمک مالی دریافت کرد.

فیجت اسپینر چیست ؟

فیجت اسپینر (به انگلیسی: fidget spinner) یک نوع اسباب‌بازی برای تسکین استرس و افزایش تمرکز است. فرفره بی قراری متشکل از یک یاتاقان یا بلبرینگ در مرکز طراحی از انواع مواد از جمله برنج، فولاد، تیتانیم، مس و پلاستیک ساخته شده است.

این اسباب بازی به افرادی که مشکل تمرکز یا بی قراری دارند به عنوان یک مکانیزم انتشار برای انرژی عصبی یا استرس ممکن است کمک کند.

این وسیله در سال ۱۹۹۷ توسط کاترین ا. هتینگر (به انگلیسی: Catherine A. Hettinger) در آمریکا ثبت اختراع شده‌است و بسیاری از تولیدکنندگان شروع به ساخت انواع مختلف این فرفره کرده‌اند. این وسیله در بسیاری از کشورها هم اکنون در دست بسیاری از افراد می‌باشد و برخی از آنها بسیار لوکس و گران و برخی دیگر ساده و ارزان هستند.

استفاده‌کننده، وسط اسپینر را گرفته و شاخه‌های آن را به چرخش درمی‌آورد. بلبرینگ این وسیله از سرامیک یا فلز یا یک ماده ترکیبی ساخته می‌شود. همچنین، طراحی بلبرینگ در مدت زمان چرخش، لرزش و صدا نیز تأثیر دارد.

اسپینر ها در بینهایت طرح و مدل ساخته و ارایه شده اند نمونه هایی نظیر دو پره ، سه پره ، دارای ال ای دی ، چوبی ، فلزی ، دایره ای ، مثلثی ، مربعی و اخیرا هم مجهز به اسپیکر بلوتوث برای پخش موزیک .

 

 

تصویر از چند مدل فیجت :

اسپینر اسپیکری چراغدار
توپ ضد استرس
فیجت چیست

2 دیدگاه برای “فیجت چیست ؟ انواع آن چیست ؟

    سلام
    خسته نباشید
    مطلبتون عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید